top of page

E-interpretacja
wyników badań

Poznaj Igę, która profilaktycznie wykonała morfologię. Czuje się dobrze, ale zauważyła przekroczoną normę limofocytów. Powinna się martwić?

Przykładowa e-interpretacja wyników
z zaleceniem profilaktyki zdrowotnej

iStock-865688550 (1).png

Zobacz, jak wygląda e-interpretacja wyników badań

 
Frame 37 (2).png

Komentarz eksperta

Jedynym odchyleniem w parametrach morfologii krwi u pacjentki jest nieznacznie zwiększona liczba limfocytów. Biorąc pod uwagę prawidłowe pozostałe parametry morfologii i wywiad medyczny, nieprawidłowy wynik w pierwszej kolejności wymaga powtórzenia badania. Dopiero w przypadku utrzymującego się  przekroczenia normy konieczna będzie konsultacja lekarska – lekarza rodzinnego lub internisty, który pokieruje dalszą diagnostyką.

E-interpretacja prawidłowo wskazała potencjalną przyczynę odchyleń – niedawna infekcja lub stan zapalny – oraz zaproponował dalsze postępowanie. Powtórzenie badania pozwoli pacjentce uniknąć niepotrzebnej wizyty lekarskiej.

lek. med. Agnieszka Kuś

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, specjalista chorób wewnętrznych, związana z Centrum Hematologiczno - Transplantacyjnym Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.

Iga odetchnęła z ulgą.

 

Po odebraniu wyników badań próbowała wyszukiwać gotowych interpretacji w Internecie. Znalazła mnóstwo informacji i różnych przypadków, ale nie była  pewna, czy pasują do jej sytuacji.

 

E-interpretacja w kilka minut pomógł jej rozwiać wątpliwości. Nie wykrył nieprawidłowości, które wymagałyby pilnej wizyty u lekarza i podpowiedział, co powinna dalej zrobić.
 

Odbierz własną e-interpretację w 3 prostych krokach

 

1

Wejdź na stronę swojego laboratorium i zaloguj się do panelu odbioru wyników.

2

Wybierz opcję „Interpretuj wyniki” przy zleceniu, które chcesz poddać interpretacji.

3

Pozostań na stronie, uzupełnij ankietę medyczną i zapoznaj się z interpretacją.

bottom of page