top of page

E-interpretacja
wyników badań

 

Poznaj Jacka, który zbadał poziom glukozy. Wynik jest powyżej normy, ale w Internecie przeczytał, że nie oznacza jeszcze cukrzycy. Czy aby na pewno?

Przykładowa e-interpretacja wyników badań
z zaleceniem poszerzenia diagnostyki

AdobeStock_358026769.jpeg

Zobacz, jak wygląda e-interpretacja wyników badań

 
Frame 42 (1).png

Komentarz eksperta

W przypadku stężenia glukozy w krwi żylnej wynoszącego 100-125 mg/dl, komunikat z laboratorium często wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo i konieczność wykonania badania OGTT, jednocześnie sugerując, że wynik ten wyklucza cukrzycę. Może to uspokoić pacjenta, który zaniecha wizyty lekarskiej.

Wynik stężenia glukozy 123 mg/dl nie wyklucza cukrzycy, zwłaszcza w przypadku pacjenta prezentującego objawy tej choroby. W kontekście wywiadu chorobowego pacjenta konieczna jest szybka ocena lekarza oraz pogłębienie diagnostyki.

Frame 1 (3).png

lek. med. Anna Kubrak

Lekarz, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w poradni POZ oraz w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

Jacek umówił się na wizytę u lekarza.

 
 

Po odebraniu wyników badań nie zamierzał korzystać z pomocy lekarskiej, planował poprawić swój stan zdrowia za pomocą zmiany diety.  

 

E-interpretacja powiązała wynik z objawami, które Jacek ignorował od dłuższego czasu  i ostrzegła go, aby nie lekceważył swojego stanu zdrowia.

Odbierz własną e-interpretację w 3 prostych krokach

 

1

Wejdź na stronę swojego laboratorium i zaloguj się do panelu odbioru wyników.

2

Wybierz opcję „Interpretuj wyniki” przy zleceniu, które chcesz poddać interpretacji.

3

Pozostań na stronie, uzupełnij ankietę medyczną i zapoznaj się z interpretacją.

bottom of page